System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona przez wolontariuszy, prowadzona przez LPGK sp. z o.o.

Drugie życie w nowym domu - po adopcji

dodano: 2019-04-12 11:08:53

TOSIA I JEJ NOWY DOMEK

 

MILUŚ POZDRAWIA Z NOWEGO, KOCHAJĄCEGO DOMU

 

SZCZĘŚCIARZE W NOWYCH DOMKACH

 

 

ALBI - SZCZĘŚLIWY Z NOWĄ RODZINĄ

pierwsze chwile w nowym domu????
Dziękujemy i pozdrawiamy.
 
Nasz młody przyjaciel uwielbia pomagać w pracach ogrodowych:) Dzisiaj buszował wsrod ściętych gałęzi wiśni i udało mu się zgromadzić dla siebie kilka skarbow????
Zabawa z piłką też jest całkiem interesująca????Jest kochany i mądry????
Pozdrawiamy całą załogę schroniska.
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 


 

NUKA PO ADOPCJI

Nuka jest już w nowym domku prawie miesiąc. Bardzo podoba się jej nowy domek. Pokochała swoich opiekunów a oni odwzajemniają się tym samym. Bardzo dziękujemy za tak wspaniały dom. Oby takich adopcji było więcej!

 

 

KOTECZKA ŁACIA W NOWYM DOMU 

Łacia znalazła wreszcie swoje miejsce. Została adoptowana 24.04.2020 i od razu skradła serce swojej nowej Pani. Poznała już dom i czuje się w nim bardzo dobrze. Bardzo dziękujemy za przygarnięcie naszej kociej sierotki! 

REKSIO - adoptowany 20.04.2020

Czy ktoś widział tak szczęśliwego psiaka? Tak, to cudowny Reksio jest tym szczęściarzem! On tak bardzo chciał mieć cudowną rodzinę.....Trafił do wspaniałych ludzi, którzy wynagradzają mu wszystkie doznane krzywdy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za opiekę nad Reksiem. Bardzo, bardzo dziękujemy! 

JACKIE I JEGO NOWY DOM

Jackie został adoptowany 23.04.2020 i okazało się, że to cudowny, bardzo mądry pies. Nowi opiekunowie są nim zachwyceni. Jackie czekał 2 miesiące na taki dom i cudownych opiekunów. Wreszcie znalazł swoje miejsce na ziemi i jest szczęśliwy. Bardzo dziękujemy za wspaniałą opiekę nad psiakiem!!! 

PINKA JUŻ ZAAKCEPTOWAŁA NOWY DOMEK!

Nowa właścicielka tak opisuje psiaka:

"Pinia na początku miała problem z zaufaniem oraz zaklimatyzowaniem się. Robiła te, na początku siku czy kupkę jeszcze w domu, ale z czasem wraz z regularyrnymi wyjściami nauczyła się żeby wypróżniać się na dworze. Nie była skłonna do zabaw z kotkiem, a wręcz przeciwnie-warczala na niego i ganiała go. W przygotowanym dla niej legowisku nie lubi leżeć, woli za to na fotelu bądź na łóżku. Potrzebowała trochę czasu na to aby zaklimatyzowac się i teraz z kotkiem nawet się dogadują. Zaufała już właścicielom i okazuje radość coraz częściej, a nawet się zaczęła bawić z kotkiem."

Dziękujemy za opiekę i miłość jaką dostała Pinka!

 

KAJTUŚ I JEGO NOWY DOMEK!

Kajtuś, mały, rudy kundelek jest już w nowym domku z kochającą "pancią"! Dostał tyle miłości, że pewnie szybko zapomni o swojej przeszłości!

Bardzo dziękujemy za wspaniałą opiekę nad tym cudownym psiakiem!!!

 

KOLEJNA UDANA ADOPCJA!

Początkiem listopada trafiły do schroniska porzucone szczeniaki (5 szt.). Wszystkie znalazły nowe domki. Te dwa psiaki trafiły 27.11.19 do jednego domu. Otrzymały od opiekunów wspaniałą opiekę. W zamian dały mnóstwo radości całej rodzinie.Taką otrzymałam informacje o psiakach:

"Nasze psiaki rosną jak na drożdżach. Oba są bardzo charakterne. Brownie nasz kudłatek przeròsł trochę Bobika i jest zawsze wesoły, chce się bawić i często podgryza Bobika. Bobik wtedy jest bardziej nerwowy. Ogólnie Bobik szybciej się uczy i chce pokazać jaki jest mądry, chce pieszczot. I nieraz robi się trochę agresywny nawet do Browniego, chyba żeby mu pokazać że on tu rządzi. Bardzo lubią bawić się na podwórku i wiedzą że to już jest ich dom. Pokazują, że są u siebie i szczekają na obcych. Przesyłam kilka zdjęć naszych psiaczkòw".

Na zdjęciach widać jak psiaczki szybko rosną. Pierwsze 5 otrzymałam 09.12.19 a więc 2 tygodnie po adopcji. Kolejne to aktualne z 17.01.20. Widać, że czują się wspaniale w tym domu.
Bardzo dziękujemy za miłość jaką zostały obdarowane te maluszki, za wspaniały dom! 

HEKTOR PRACUJE W OCHRONIE!

Hektor trafił do firmy gdzie otoczony jest ludźmi, którzy kochają zwierzęta i wiedzą jak się nimi opiekować. Jest mu tam bardzo dobrze, wszyscy o niego dbają. Pan Dyrektor przesłał taką informację:

"Wysyłam Pani kilka zdjęć Hektora. Jest bardzo zadowolony, ochrona szczęśliwa a pracownicy zachwyceni Hektorem. Spodobało mu się u nas. Ma ogromny apetyt, na spacer chodzi co 1,5 godziny. Wokół duża przestrzeń i sporo zieleni, co mu bardzo odpowiada. Do wszystkich jest przyjaźnie nastawiony. Jeszcze raz bardzo dziękuję."

 

My również bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom za opiekę nad Hektorem! 

FILUŚ I JEGO NOWY DOMEK!

Filuś, który został pozbawiony domu, który bardzo przeżywał pobyt w schronisku ma już wymarzony domek. Piesek już wiekowy trafił do schroniska zaniedbany z początkową zaćmą. A jednak dobry człowiek go pokochał, pokazał mu jak wygląda prawdziwy domek. Domek, którego nigdy nie miał.....Tak pisze o Filusiu nowa właścicielka:

"Chcę krzyczeć jaki on jest CUDOWNY !!!! I jak bardzo GO KOCHAM !!!! słów brakuje , żeby opisać ile radości wniósł do naszej pełnej chatki ? "

Jesteśmy bardzo wdzięczni za opiekę i miłość jaką dostał Filuś!!! 

SZCZĘŚLIWA LUNA!

18.12.2019 był dniem szczęśliwym dla  Luny. Sunia po śmierci właściciela trafiła do schroniska. Bardzo to przeżywała. Siedziała przy kratach i patrzyła w dal z nadzieją, że jej Pan po nią wróci......Nie wrócił ale znalazła się rodzina, która zakochała się w Lunie i dała jej cudowny dom, w którym mogła zapomnieć o przeszłości.....Tak nowi opiekunowie opisują Lunę:

"Luna jest bardzo grzeczna, słucha właścicieli, lubi długie spacery, jest bardzo przyjazna dla wszystkich z otoczenia, bardzo lubi dzieci. Stała się częścią naszej rodziny".

Dziękujemy Państwu za dom dla Luny, za wspaniałą opiekę i miłość jaką jej podarowaliście!!! 

SZCZENIAK CYRYL CIESZY SIĘ NOWYM DOMKIEM!

17.12.2019 nasz misiak o imieniu Cyryl pojechał z nową Panią do domu.

Tak opisuje szczeniaka nowa właścicielka:

"Witam,

Załączam kilka zdjęć Cyryla  imię zostało jednak zmienione na Astro. Piesek jest bardzo towarzyski, najchętniej cały czas spędzałby w domu z domownikami, co jak widać na zdjęciach często się zdarza, na podwórku sam nie chce zostać na chwilę obecną i sam nie chce wychodzić, wychodzi tylko uczepiony czyjejś nogi :)Jak to szczeniak jest bardzo żywiołowy i zawsze chce się bawić.
Myśle że już pierwsze koty za płoty. Aktualnie śpi na ganku, choć chciałby najchętniej z nami w pokoju, czasami troszkę popiszczy ale ogólnie ładnie przespał te dwie noce bez nocnego wychodzenia. Jest mądrym pieskiem i jak na takie szczenie, o dziwo rozumie jak się mówi nie wolno albo dość. Ogólnie wszystko w porządku, je z apetytem bez zmian "  

TEDI W NOWYM DOMKU!

02.10.2019 nasze psie dziecko dostało piękny, pełen miłości domek. Tak nowi właściciele opisują psiaka i swoją decyzję o adopcji.

"Witamy, 

przesyłamy kilka zdjęć Tediego w nowym domu. Tedi jest szczęśliwy, bardzo się do nas przywiązał, a my do niego. Nie chce na razie opuszczać nas na krok i cały czas plącze się pod nogami. Jest bardzo żywym i pomysłowym pieskiem. Uwielbia dzieci i inne psy. Nie wykazuje żadnych objawów agresji. Uwielbia spacery po parku i zabawy na podwórku (ma całe podwórko do dyspozycji). Mieszkamy w dużej kamienicy, w której są trzy mieszkania, sąsiedzi są w nim zakochani tak jak my. Przynoszą mu prezenty w postaci gryzaków i smakołyków. Podwórko zamykamy na klucz, aby nie uciekł. Bardzo lubi kopać dołki i wyrywać krzaki malin, ale nie przeszkadza nam to. Zaprzyjaźnił się z naszym 2-letnim synkiem, często zabierają sobie wzajemnie zabawki. Tedi jest domowym pieskiem, śpi z nami w sypialni. 
Jesteśmy szczęśliwi z podjętej decyzji o adopcji Tediego."
 
Bardzo dziękujemy za domek dla malucha. Nie każdy piesek ze schroniska trafia do tak wspaniałych opiekunów.
 
 
 

 

SZCZĘŚLIWA NUKA!

Nuka to seniorka, która została porzucona niedaleko schroniska. Była bardzo zaniedbana, miała chorą skórę. Podły właściciel pozbył się wiekowej, chorej suni. Porzucił niczym starą, niechcianą zabawkę. Ale los uśmiechnął się do Nuki. Wypatrzyła ją na stronie schroniska cudowna kobieta, dostrzegła w niej urok i wyciągnęła ze schroniskowej niedoli. Pokochała psiaka od pierwszego spojrzenia. Teraz sunia wie co to jest miłość, ciepły domek, wygodne legowisko, pełna miska......Może spać spokojnie i nie bać się o jutro. Nowej właścicielce bardzo, bardzo z całego serca dziękujemy za opiekę nad psiakiem, za wrażliwość, za miłość do zwierząt! Dla takich ludzi jak ta Pani należy się nagroda Nobla! Takie osoby należy cenić i szanować! DZIĘKUJEMY!!!

 

  

PRZEPIĘKNA LEJDI I JEJ NOWY DOMEK

Lejdi została zaadoptowana 05.09.19 po prawie 3 miesiącach pobytu w schronisku. Trafiła do wspaniałego domu. Ma mądrych i odpowiedzialnych opiekunów. Ta sunia zasłużyła sobie na takie szczęście. To mądry i ułożony psiak. W schronisku była bardzo nieszczęśliwa i smutna. Bardzo, bardzo dziękujemy nowym opiekunom za miłość jaką obdarzyli Lejdi. Oby wszystkie nasze psiaki znalazły taki dom!

 

  

SZCZĘŚLIWY SZEJK W NOWYM DOMU - TERAZ MA NA IMIĘ LEON

Szejk trafił do nas w styczniu tego roku. Długo czekał na swój wymarzony domek. Ale szczęście uśmiechnęło się w końcu i do niego. Po ośmiu miesiącach pobytu w schronisku przestał być bezdomniakiem. Ma wspaniały dom i Rodzinę! 

MAJA/LUNA - OKAZ SZCZĘŚCIA

Tak wygląda szczęśliwy psiak! Maja (po adopcji otrzymała imię Luna) kilka miesięcy temu trafiła do wspaniałego domu. Jest tam kochana, rozpieszczana i traktowana jak członek rodziny. Tak opisuje Lunę jej opiekun:

"Dzień dobry, wysyłam troszkę zdjęć i filmik waszej niegdyś podopiecznej Maji a dzisiaj naszej kochanej Lunki. Razem  jechaliśmy na wakacje nad jeziorko i świetnie się bawiła z dziećmi i nad wodą . Piesek żywiołowy, energiczny, zawsze radosna merda swoim małym ale uroczym ogonkiem.  Pozdrawiamy "

Cudownie jest czytać takie opisy psiaczków, które wygrały los na loterii.....Dziękujemy nowym opiekunom za miłość jaką obdarzyli to maleństwo!!! 

SZCZĘŚLIWY DOLAR W NOWYM DOMU

Dolar trafił do nowego domu 13.08.2019. I znów ta szczęśliwa trzynastka! Taką informację o Dolarze otrzymałam od nowych opiekunów:

" Witam. Dolar zaklimatyzował się szybko. Bardzo lubi jeździć samochodem. Daje nam dużo radości w domu. Pozdrawiamy."

Kolejna udana adopcja, która cieszy niesamowicie! Oby wszystkie nasze psiaki znalazły taki dom! Bardzo dziękujemy za domek dla Dolara! 
SAMI - ADOPTOWANA ZE SCHRONISKA  I JEJ CUDOWNI OPIEKUNOWIE
Dla tej cudownej Rodziny wyjazd z psem na wakacje nie stanowił żadnego problemu. Właścicielka pieska, jej dzieci i oczywiście Sami spędzili cudowne wakacje nad morzem pod namiotem. Zabierają psiunię wszędzie ze sobą. To się nazywa "miłość do psa"!!! Można? Oczywiście, że można!!! Trzeba tylko chcieć i traktować psiaka jak członka Rodziny! Poniższe zdjęcia pokazują szczęśliwą Sami! Dziękuję po raz kolejny za taką cudowną opiekę nad sunią!


 

 
KOTKA MAJA I JEJ NOWY DOMEK
Maja przebywała w schronisku 2 miesiące. Kotka, jest wielkim przytulakiem, ciągle domagała się obecności człowieka i głaskania. Została adoptowana przez opiekuna, który podarował jej wspaniały domek i towarzystwo drugiego kotka. Teraz jest szczęśliwa bo ma wszystko o czym marzyła: domek, człowieka i towarzystwo. Wielkie podziękowania dla nowego opiekuna za opiekę jaką została otoczona Maja!
 
 


 

CZARUŚ - PIĘKNY CZARNY KOCUREK W NOWYM DOMU
Czaruś to kocurek, który był w schronisku ponad pół roku. Miał marne szanse na adopcję, ponieważ bał się ludzi, był bardzo dziki i agresywny. Ale zjawiły się w schronisku 2 wspaniałe panie, które postanowiły dać Czarusiowi szansę. Pojechał do nowego domu. Panie bardzo troskliwie zaopiekowały się kocurkiem, dały mu czas na oswojenie się i poznanie nowego terenu. Bardzo ładnie dogaduje się z drugim kotkiem. Obecnie jest już dużo lepiej, Czaruś przyzwyczaił się do nowego otoczenia ale jeszcze do końca nie ufa ludziom. Ale na pewno da radę i będzie cudownym przytulakiem. Życzymy wytrwałości w oswajaniu Czarusia i dziękujemy za tak wspaniałą adopcję!
 


 

CUDOWNY CHARLI
13? Tak, trzynasty okazał się szczęśliwy dla Charliego. 13.08.2019 Charli pojechał do nowego domku! Duży, piękny psiak znalazł wreszcie swoje miejsce na ziemi. Skończył się jego okres bezdomności....Zauroczył nowych opiekunów swoją obrocią i łagodnością. Charli na pewno odwdzięczy się nowym właścicielom swoją miłością i oddaniem. Z całego serca dziękujemy za cudowny dom dla Charliego.

 


 

 
DINO / FUKS
14.08.2019 Dino a teraz Fuks znalazł cudowną Rodzinę, która dała mu wspaniały dom. Ten psiak wniósł do ich domu wiele radości. Jest tam bardzo szczęśliwy i kochany. Otrzymałam zdjęcia i bardzo dużo miłych słów o piesku. Takich opiekunów chcielibyśmy jak najwięcej dla naszych podopiecznych. Tylko tacy ludzie zasługują na posiadanie psa - przyjaciela! Oto kilka słów i zdjęć przesłane przez opiekuna Fuksa:
 
"Prawda jest taka że my się z nim czujemy tak, jakby był z nami od zawsze"
"On dużo rozumie, uwielbia być blisko nas, więc jak może to leży z nami w pokoju, na podłodze, ale blisko".
 
 


SZCZENIACZEK MAX

06.06.2019 ten piękny szczeniaczek znalazł swoje miejsce na ziemi. Został adoptowany przez wspaniałego człowieka, który dał mu piękny dom. Otrzymałam dużo zdjęć od opiekuna, które pokazują w jakich warunkach wychowuje się piesek, jak rośnie z dnia na dzień i jaki jest szczęśliwy! Dostał imię Max. Bardzo,bardzo dziękuję za taką wspaniałą opiekę nad psiakiem. Takie adopcje to wielka radość dla wszystkich pracowników schroniska.BADI

Takie piękne słowa otrzymałam od nowej właścicielki pieska. Adoptowała go 27.06.2019. Piesia wraz ze swoim przyjacielem niedoli przywiązano do drzewa w Lasku Złotoryjskim. Teraz ma cudowny, pełny miłości dom. Dziękuję!!!!!!

"Jakiś czas temu adoptowałam od państwa białego westa - Badi
Nasz pupil ma się świetnie ! Nazwaliśmy go Lio ponieważ dostał nowy dom, nowa rodzinę , nowych rodziców a także zaczyna nowe życie dlatego tez dostał nowe imię. Na imię Badi nie reagował ,podejrzewamy ze to nie było jego imię.
Jesteśmy właśnie na etapie leczenia. Okazuje się ze Lio jest alergikiem stad tez rany na plecach  Właśnie robimy badania krwi, i inne potrzebne badania i zaczynamy leczenie naszego kumpla ! Lio bardzo szybko się do nas przywiązał , już pierwszego dnia adopcji nie potrafił zostawić mnie na sekundę  Jest baaaaardzo grzeczny i posłuszny:) jesteśmy zadowoleni ze trafił się nam taki przyjaciel jakim jest Lio !!!!
Niedługo idziemy do fryzjera i podeślemy zdjęcia które wrzuci sobie Pani na stronę tal jak obiecywaliśmy" 

 


PIĘKNA LUSIA

22.07.2019 do nowego domu pojechała śliczna sunia Lusia. Była pieskiem porzuconym, brudnym, zaniedbanym....Nowa właścicielka pieska z wielką miłością zajęła się Lusią i wynagradza jej wszystkie krzywdy jakie doznała w swoim psim życiu! Poniższe zdjęcia są żywym przykładem. Można porównać jak Lusia wyglądała przed adopcją a jak wygląda teraz..... Z całego serca dziękujemy nowej pani za tak wspaniały dom i opiekę. Jest Pani Wielka!

PRZED ADOPCJĄ

PO ADOPCJI W NOWYM DOMKU


24.07.2019 - WAKACJE Z SAMI

"Serdeczne pozdrowienia z wakacji na wsi przesyła wszystkim przyjaciołom Sami z rodziną????.Kury przegonione, krowy dopilnowane ,jest super !???? "    -   taką informację przesłali mi opiekunowie pieska o imieniu Sami. Adoptowali psiaka z naszego schroniska kilka miesięcy temu. Patrząc na te zdjęcia serce się raduje!


 

LARO - CUDOWNA METAMORFOZA W NOWYM DOMKU

13.05.2019 okazał się dla naszego schroniskowego Laro dniem bardzo szczęśliwym. Laro dostał nowy dom! Trafił do nas bardzo zaniedbany, był brudny i cały w kołtunach. W schronisku zadbano o niego, był u fryzjera, miał ściągnięty kamień z ząbków. Po 6 miesiącach schroniskowej niedoli Laro znalazł wspaniały dom. Jak widać na zdjęciach wygląda cudownie, jest pięknie wystrzyżony i ubyło mu sporo lat. Bardzo, bardzo dziękujemy za dom i opiekę dla byłego bezdomniaka! OPIEKUNIE, JESTEŚ WIELKI!!!


 


BENEK W NOWYM DOMU!

13.05.2019 był dniem bardzo szczęśliwym dla Benka. Piesek pojechał do nowego domku! Nowi opiekunowie byli zauroczeni psiakiem. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Benek bardzo grzecznie wsiadł do auta jakby wiedział, że jedzie do wspaniałego domu. "Benek dołączył do naszej rodziny w dobrym czasie. Wniósł dużo radości i ożywienia " - tak napisała do mnie nowa właścicielka pieska. Cudowne słowa "do naszej rodziny" - serce raduje się czytając takie słowa! Po tym co przeszedł Benek zasłużył sobie na taki dom. Przez złego człowieka został wyrzucony brutalnie z auta. Trafił do nas potłuczony, wychudzony i zapchlony. Teraz jest wesołym, pogodnym, szczęśliwym pieskiem. Uwielbia zabawy z piłką, co widać na zdjęciach przesłanych przez nowych właścicieli. Opiekunowie pokazali mu jak naprawdę powinno wyglądać życie u boku kochającego człowieka...... Bardzo, bardzo dziękujemy za dom dla Benka!!! Życzylibyśmy sobie tylko takich adopcji!CUDOWNA SAMI

Nasza kochana Sami już od ponad 2 tygodni przebywa w nowym domu. Tak długo czekała na kochającą rodzinę! Ale szczęściara trafiła na wspaniałych ludzi. Jest teraz szczęśliwa i kochana przez swoich opiekunów. Niestety nie wszystkie psiaki z naszego schroniska mają takie szczęście.....

Dziś trafiłem

kocur TOM

dodano: 2022-09-27 12:54:28

Opis:

Ten piękny, ogromny kocurek został znaleziony przy ul. Grunwaldzkiej. Jest wykas...

więcej »