System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona przez wolontariuszy, prowadzona przez LPGK sp. z o.o.

Drugie życie w nowym domu

dodano: 2019-04-12 11:08:53

SZCZĘŚLIWA NUKA!

Nuka to seniorka, która została porzucona niedaleko schroniska. Była bardzo zaniedbana, miała chorą skórę. Podły właściciel pozbył się wiekowej, chorej suni. Porzucił niczym starą, niechcianą zabawkę. Ale los uśmiechnął się do Nuki. Wypatrzyła ją na stronie schroniska cudowna kobieta, dostrzegła w niej urok i wyciągnęła ze schroniskowej niedoli. Pokochała psiaka od pierwszego spojrzenia. Teraz sunia wie co to jest miłość, ciepły domek, wygodne legowisko, pełna miska......Może spać spokojnie i nie bać się o jutro. Nowej właścicielce bardzo, bardzo z całego serca dziękujemy za opiekę nad psiakiem, za wrażliwość, za miłość do zwierząt! Dla takich ludzi jak ta Pani należy się nagroda Nobla! Takie osoby należy cenić i szanować! DZIĘKUJEMY!!!

 

  

PRZEPIĘKNA LEJDI I JEJ NOWY DOMEK

Lejdi została zaadoptowana 05.09.19 po prawie 3 miesiącach pobytu w schronisku. Trafiła do wspaniałego domu. Ma mądrych i odpowiedzialnych opiekunów. Ta sunia zasłużyła sobie na takie szczęście. To mądry i ułożony psiak. W schronisku była bardzo nieszczęśliwa i smutna. Bardzo, bardzo dziękujemy nowym opiekunom za miłość jaką obdarzyli Lejdi. Oby wszystkie nasze psiaki znalazły taki dom!

 

  

SZCZĘŚLIWY SZEJK W NOWYM DOMU - TERAZ MA NA IMIĘ LEON

Szejk trafił do nas w styczniu tego roku. Długo czekał na swój wymarzony domek. Ale szczęście uśmiechnęło się w końcu i do niego. Po ośmiu miesiącach pobytu w schronisku przestał być bezdomniakiem. Ma wspaniały dom i Rodzinę! 

MAJA/LUNA - OKAZ SZCZĘŚCIA

Tak wygląda szczęśliwy psiak! Maja (po adopcji otrzymała imię Luna) kilka miesięcy temu trafiła do wspaniałego domu. Jest tam kochana, rozpieszczana i traktowana jak członek rodziny. Tak opisuje Lunę jej opiekun:

"Dzień dobry, wysyłam troszkę zdjęć i filmik waszej niegdyś podopiecznej Maji a dzisiaj naszej kochanej Lunki. Razem  jechaliśmy na wakacje nad jeziorko i świetnie się bawiła z dziećmi i nad wodą . Piesek żywiołowy, energiczny, zawsze radosna merda swoim małym ale uroczym ogonkiem.  Pozdrawiamy "

Cudownie jest czytać takie opisy psiaczków, które wygrały los na loterii.....Dziękujemy nowym opiekunom za miłość jaką obdarzyli to maleństwo!!! 

SZCZĘŚLIWY DOLAR W NOWYM DOMU

Dolar trafił do nowego domu 13.08.2019. I znów ta szczęśliwa trzynastka! Taką informację o Dolarze otrzymałam od nowych opiekunów:

" Witam. Dolar zaklimatyzował się szybko. Bardzo lubi jeździć samochodem. Daje nam dużo radości w domu. Pozdrawiamy."

Kolejna udana adopcja, która cieszy niesamowicie! Oby wszystkie nasze psiaki znalazły taki dom! Bardzo dziękujemy za domek dla Dolara! 
SAMI - ADOPTOWANA ZE SCHRONISKA  I JEJ CUDOWNI OPIEKUNOWIE
Dla tej cudownej Rodziny wyjazd z psem na wakacje nie stanowił żadnego problemu. Właścicielka pieska, jej dzieci i oczywiście Sami spędzili cudowne wakacje nad morzem pod namiotem. Zabierają psiunię wszędzie ze sobą. To się nazywa "miłość do psa"!!! Można? Oczywiście, że można!!! Trzeba tylko chcieć i traktować psiaka jak członka Rodziny! Poniższe zdjęcia pokazują szczęśliwą Sami! Dziękuję po raz kolejny za taką cudowną opiekę nad sunią!


 

 
KOTKA MAJA I JEJ NOWY DOMEK
Maja przebywała w schronisku 2 miesiące. Kotka, jest wielkim przytulakiem, ciągle domagała się obecności człowieka i głaskania. Została adoptowana przez opiekuna, który podarował jej wspaniały domek i towarzystwo drugiego kotka. Teraz jest szczęśliwa bo ma wszystko o czym marzyła: domek, człowieka i towarzystwo. Wielkie podziękowania dla nowego opiekuna za opiekę jaką została otoczona Maja!
 
 


 

CZARUŚ - PIĘKNY CZARNY KOCUREK W NOWYM DOMU
Czaruś to kocurek, który był w schronisku ponad pół roku. Miał marne szanse na adopcję, ponieważ bał się ludzi, był bardzo dziki i agresywny. Ale zjawiły się w schronisku 2 wspaniałe panie, które postanowiły dać Czarusiowi szansę. Pojechał do nowego domu. Panie bardzo troskliwie zaopiekowały się kocurkiem, dały mu czas na oswojenie się i poznanie nowego terenu. Bardzo ładnie dogaduje się z drugim kotkiem. Obecnie jest już dużo lepiej, Czaruś przyzwyczaił się do nowego otoczenia ale jeszcze do końca nie ufa ludziom. Ale na pewno da radę i będzie cudownym przytulakiem. Życzymy wytrwałości w oswajaniu Czarusia i dziękujemy za tak wspaniałą adopcję!
 


 

CUDOWNY CHARLI
13? Tak, trzynasty okazał się szczęśliwy dla Charliego. 13.08.2019 Charli pojechał do nowego domku! Duży, piękny psiak znalazł wreszcie swoje miejsce na ziemi. Skończył się jego okres bezdomności....Zauroczył nowych opiekunów swoją obrocią i łagodnością. Charli na pewno odwdzięczy się nowym właścicielom swoją miłością i oddaniem. Z całego serca dziękujemy za cudowny dom dla Charliego.

 


 

 
DINO / FUKS
14.08.2019 Dino a teraz Fuks znalazł cudowną Rodzinę, która dała mu wspaniały dom. Ten psiak wniósł do ich domu wiele radości. Jest tam bardzo szczęśliwy i kochany. Otrzymałam zdjęcia i bardzo dużo miłych słów o piesku. Takich opiekunów chcielibyśmy jak najwięcej dla naszych podopiecznych. Tylko tacy ludzie zasługują na posiadanie psa - przyjaciela! Oto kilka słów i zdjęć przesłane przez opiekuna Fuksa:
 
"Prawda jest taka że my się z nim czujemy tak, jakby był z nami od zawsze"
"On dużo rozumie, uwielbia być blisko nas, więc jak może to leży z nami w pokoju, na podłodze, ale blisko".
 
 


SZCZENIACZEK MAX

06.06.2019 ten piękny szczeniaczek znalazł swoje miejsce na ziemi. Został adoptowany przez wspaniałego człowieka, który dał mu piękny dom. Otrzymałam dużo zdjęć od opiekuna, które pokazują w jakich warunkach wychowuje się piesek, jak rośnie z dnia na dzień i jaki jest szczęśliwy! Dostał imię Max. Bardzo,bardzo dziękuję za taką wspaniałą opiekę nad psiakiem. Takie adopcje to wielka radość dla wszystkich pracowników schroniska.BADI

Takie piękne słowa otrzymałam od nowej właścicielki pieska. Adoptowała go 27.06.2019. Piesia wraz ze swoim przyjacielem niedoli przywiązano do drzewa w Lasku Złotoryjskim. Teraz ma cudowny, pełny miłości dom. Dziękuję!!!!!!

"Jakiś czas temu adoptowałam od państwa białego westa - Badi
Nasz pupil ma się świetnie ! Nazwaliśmy go Lio ponieważ dostał nowy dom, nowa rodzinę , nowych rodziców a także zaczyna nowe życie dlatego tez dostał nowe imię. Na imię Badi nie reagował ,podejrzewamy ze to nie było jego imię.
Jesteśmy właśnie na etapie leczenia. Okazuje się ze Lio jest alergikiem stad tez rany na plecach  Właśnie robimy badania krwi, i inne potrzebne badania i zaczynamy leczenie naszego kumpla ! Lio bardzo szybko się do nas przywiązał , już pierwszego dnia adopcji nie potrafił zostawić mnie na sekundę  Jest baaaaardzo grzeczny i posłuszny:) jesteśmy zadowoleni ze trafił się nam taki przyjaciel jakim jest Lio !!!!
Niedługo idziemy do fryzjera i podeślemy zdjęcia które wrzuci sobie Pani na stronę tal jak obiecywaliśmy" 

 


PIĘKNA LUSIA

22.07.2019 do nowego domu pojechała śliczna sunia Lusia. Była pieskiem porzuconym, brudnym, zaniedbanym....Nowa właścicielka pieska z wielką miłością zajęła się Lusią i wynagradza jej wszystkie krzywdy jakie doznała w swoim psim życiu! Poniższe zdjęcia są żywym przykładem. Można porównać jak Lusia wyglądała przed adopcją a jak wygląda teraz..... Z całego serca dziękujemy nowej pani za tak wspaniały dom i opiekę. Jest Pani Wielka!

PRZED ADOPCJĄ

PO ADOPCJI W NOWYM DOMKU


24.07.2019 - WAKACJE Z SAMI

"Serdeczne pozdrowienia z wakacji na wsi przesyła wszystkim przyjaciołom Sami z rodziną????.Kury przegonione, krowy dopilnowane ,jest super !???? "    -   taką informację przesłali mi opiekunowie pieska o imieniu Sami. Adoptowali psiaka z naszego schroniska kilka miesięcy temu. Patrząc na te zdjęcia serce się raduje!


 

LARO - CUDOWNA METAMORFOZA W NOWYM DOMKU

13.05.2019 okazał się dla naszego schroniskowego Laro dniem bardzo szczęśliwym. Laro dostał nowy dom! Trafił do nas bardzo zaniedbany, był brudny i cały w kołtunach. W schronisku zadbano o niego, był u fryzjera, miał ściągnięty kamień z ząbków. Po 6 miesiącach schroniskowej niedoli Laro znalazł wspaniały dom. Jak widać na zdjęciach wygląda cudownie, jest pięknie wystrzyżony i ubyło mu sporo lat. Bardzo, bardzo dziękujemy za dom i opiekę dla byłego bezdomniaka! OPIEKUNIE, JESTEŚ WIELKI!!!


 


BENEK W NOWYM DOMU!

13.05.2019 był dniem bardzo szczęśliwym dla Benka. Piesek pojechał do nowego domku! Nowi opiekunowie byli zauroczeni psiakiem. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Benek bardzo grzecznie wsiadł do auta jakby wiedział, że jedzie do wspaniałego domu. "Benek dołączył do naszej rodziny w dobrym czasie. Wniósł dużo radości i ożywienia " - tak napisała do mnie nowa właścicielka pieska. Cudowne słowa "do naszej rodziny" - serce raduje się czytając takie słowa! Po tym co przeszedł Benek zasłużył sobie na taki dom. Przez złego człowieka został wyrzucony brutalnie z auta. Trafił do nas potłuczony, wychudzony i zapchlony. Teraz jest wesołym, pogodnym, szczęśliwym pieskiem. Uwielbia zabawy z piłką, co widać na zdjęciach przesłanych przez nowych właścicieli. Opiekunowie pokazali mu jak naprawdę powinno wyglądać życie u boku kochającego człowieka...... Bardzo, bardzo dziękujemy za dom dla Benka!!! Życzylibyśmy sobie tylko takich adopcji!CUDOWNA SAMI

Nasza kochana Sami już od ponad 2 tygodni przebywa w nowym domu. Tak długo czekała na kochającą rodzinę! Ale szczęściara trafiła na wspaniałych ludzi. Jest teraz szczęśliwa i kochana przez swoich opiekunów. Niestety nie wszystkie psiaki z naszego schroniska mają takie szczęście.....

Dziś trafiłem