System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona przez wolontariuszy, prowadzona przez LPGK sp. z o.o.

APEL O POMOC DLA MAJORA

dodano: 2020-01-13 13:42:38

MAJOR - CUDOWNY PIES POTRZEBUJĄCY POMOCY

Pies o imieniu Major to mieszaniec Alaskan Malamute, ma ok. 6 lat. Do schroniska trafił w połowie listopada 2019 roku z wstępną informacją o kulawiźnie oraz podawanych lekach przeciwpasożytniczych i wykonanym szczepieniu przeciwko chorobom zakaźnym. Nie wiemy nic o jego pochodzeniu, ale na pewno przebywał w ciężkich jak dla tego psa warunkach i nie miał łatwego życia. Major to duży piękny, pies. Jest bardzo łagodny i kocha dzieci. W schronisku został poddany badaniom weterynaryjnym i wykonano zdjęcia rtg chorych stawów u tego psa, wykazały przewlekłą i zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową stawów: barkowych oraz biodrowych, a także kręgosłupa w odcinku lędźwiowo - krzyżowym. Otrzymał podstawową opiekę oraz wdrożono leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów.

W trakcie pobytu w Schronisku Major uszkodził sobie przednią lewą kończynę, w wyniku czego wytworzył się krwiak, który uległ zropieniu w okolicy lewego barku. Spowodowało to uogólnione  złe samopoczucie zwierzęcia objawiające się wysoką gorączką, zaleganiem i spadkiem apetytu. Wdrożone leczenie psa, przyniosło poprawę w postaci spadku gorączki, wygojenia zmiany po ropniu, oraz powrotu apetytu.

Obecnie Major przebywa w izolatce ponieważ schroniskowy boks nie jest dla niego odpowiednim miejscem, potrzebuje przebywać w ogrzewanym pomieszczeniu. Dalsze rokowanie, według opinii Pani weterynarz - ostrożne. Apelujemy o pomoc dla Majora, ponieważ schronisko zupełnie nie jest miejscem dla chorego psiaka. Major walczy ze swoją chorobą i nie traci nadziei, a my razem z nim czekamy na kogoś, kto zechce go adoptować by zapewnić mu stałą specjalistyczną opiekę i kosztowne leczenie oraz warunki bytowe właściwe dla jego stanu zdrowia.

Pies będzie wdzięczny i odpłaci wielką miłością bo niczego tak nie potrzebuje jak kochającego opiekuna na resztę życia.....On nie zasługuje na życie w samotności.

Dziś trafiłem

KTO ZOSTAWIŁ PSIAKA BEZ OPIEKI?

dodano: 2020-03-30 12:34:37

Opis:

28.03.2020 trafił do schroniska duży, ładny pies. Został przywieziony przez Straż Miejską. Psina siedziała przywiązana przy sklepie ABC ...

więcej »