System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona przez wolontariuszy, prowadzona przez LPGK sp. z o.o.

DRODZY DARCZYŃCY

dodano: 2020-08-21 12:06:45

Drodzy darczyńcy, zwracamy się z prośbą o wsparcie dla naszych podopiecznych w postaci karmy mokrej, zarówno dla psów jak i dla kotów. Mamy pod opieką kilkadziesiąt psów oraz kilkanaście kotów. Tą sporą gromadkę musimy wyżywić.

Obecnie nasze schronisko jest zamknięte dla odwiedzających. Zazwyczaj karmę dla naszych zwierząt pozyskiwaliśmy od darczyńców prywatnych, ze zbiórek organizowanych w szkołach, przedszkolach, od osób, które brały ślub i zamiast kwiatów prosili o karmę dla schroniska. Dzięki temu nasze magazyny były pełne. W tej chwili zapasy nam się skończyły. W naszych magazynach posiadamy jeszcze zapas suchej karmy ale zwierzaki, które trafiły do schroniska wychudzone albo są po zabiegach lub podczas trwania leczenia muszą być częściej dokarmiane karmą mokrą. Dbamy o to aby żaden nasz podopieczny nie był głodny. Trafiają do nas najczęściej psy zaniedbane, wychudzone czy starsze, które potrzebują wartościowego pożywienia.

Będziemy wdzięczni za każdą ilość wartościowej karmy mokrej.

więcej »

DO WSZYSTKICH LUDZI O DOBRYCH SERCACH

dodano: 2020-07-08 12:52:34

Drodzy miłośnicy zwierząt, którym los naszych zwierząt nie jest obojętny.

Pomimo obecnej trudnej sytuacji nasze zwierzaki są najedzone. A to właśnie dzięki ludziom o wielkich sercach. Ale karma w szybkim tempie znika z półek magazynowych. Są osoby, które często organizują jakieś zbiórki na rzecz naszego schroniska. I do takich osób się zwracamy. Jeśli możemy podpowiedzieć i nie sprawi to problemu, to chętnie przyjmiemy karmę w puszkach. Suchej karmy mamy spory zapas. Najbardziej potrzebujemy karmy mokrej dla kotów i małych kociaków. Zapas, który mieliśmy niestety już się kończy a do schroniska ciągle trafiają nowe kocie bidulki. Wasza pomoc jest ogromna i wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć. Z góry bardzo, bardzo dziękujemy w imieniu naszych bezdomniaków!

 

 

 

 

 

  

 

 

więcej »

DRODZY DARCZYŃCY

dodano: 2020-05-17 19:17:32

Wasza pomoc dla legnickiego schroniska jest ogromna. Dziękujemy za wsparcie, które nam okazujecie. Doceniamy Wasze starania i bardzo dziękujemy za każdą puszkę czy worek karmy. Nasze magazyny dzięki Wam nie świecą pustkami a zwierzaki mają pełne brzuszki.

Do schroniska trafiają też psiaki chore, które potrzebują karmy specjalistycznej, która jest zlecana przez naszą Panią weterynarz. Dzięki takiej karmie ich narządy wewnętrzne zaczynają normalnie funkcjonować. Otrzymujemy wiele telefonów z zapytaniem jaką karmę można przekazać dla naszych zwierzaczków. Organizujecie Państwo różne akcje na rzecz naszych podopiecznych. W związku z tym, jeśli to nie jest problem, to prosimy właśnie o karmy specjalistyczne.

Poniżej podajemy spis tych karm:

1. Royal Canin Gastro Intestinal                - karma sucha i w puszkach
2. Royal Canin Gastro Intestinal LowFat - karma sucha i w puszkach
3. Royal Canin Hepatic                                - karma sucha i w puszkach

 

Mamy też sporo telefonów z zapytaniem co oprócz karmy można jeszcze podarować naszym podopiecznym.

Okres wiosenno-letni to czas kleszczy, które atakują nie tylko ludzi ale również i zwierzęta. Dlatego chętnie przyjmiemy obroże i krople przeciw kleszczom i pchłom. Nasze psiaki wychodzą na spacery i wracają ze sporą ilością kleszczy. Trafiają też nowe zwierzęta, które mają na sobie powbijane pajęczaki. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą ilość.

Jesteśmy pewni, że los bezdomniaków nie jest Wam obojętny. Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy!!!

kontakt do schroniska 76 856 63 48

 

więcej »

DRODZY MIŁOŚNICY ZWIERZĄT - MAŁE KRUSZYNKI POTRZEBUJĄ KARMY

dodano: 2020-04-22 19:33:11

W naszym schronisku przebywa 5 malutkich kruszynek wraz z Mamą. Zostały podrzucone pod bramę schroniska. Mają ok. 3 tygodni i są karmione przez psią mamusię. Za tydzień będziemy musieli wprowadzić dodatkowo karmę dla szczeniaków. Niestety nie posiadamy w naszych magazynach ani jednej puszki dla maluszków.

Pomimo obecnej trudnej sytuacji organizujecie Państwo różne akcje na rzecz naszych podopiecznych. Jeśli to nie jest problem to prosimy o karmę suchą i mokrą dla szczeniaków  typu "PUPPY" lub "STARTER".

Wspólnymi siłami na pewno zabezpieczymy te małe, bezbronne istoty w odpowiedni pokarm.

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszego schroniska. Wasza pomoc jest naprawdę ogromna i zawsze możemy na Was liczyć!

kontakt do schroniska: 76 856 63 48

 

Mamy pierwszych darczyńców, którzy zawsze służą pomocą dla naszych psiaków. Są to nasi legniccy wolontariusze, na których zawsze możemy liczyć! Otrzymaliśmy 40 puszeczek karmy Starter dla naszych maluszków. Możemy nasze kruszynki zacząć dokarmiać.

W imieniu szczeniaczków pragniemy bardzo podziękować za tak cenny dar!!!

 

 

 

 

więcej »

MAMY KARMĘ DLA NASZYCH KOCIAKÓW!

dodano: 2020-04-21 19:58:53

PODZIĘKOWANIE

W imieniu całej kociej ekipy składamy serdeczne podziękowanie Pani Ewelinie z Polkowic oraz jej przyjaciołom i znajomym za zorganizowanie zbiórki żywności dla naszych kocich bezdomniaków.

 

Dziękujemy również Panu z Polkowic (chciał pozostać anonimowy), który zakupił i dostarczył do schroniska ogromną ilość bardzo dobrej jakościowo karmy dla kociaków.

 

Podziękowanie dla Pani Emilki z Legnicy za pyszną kocią karmę.

 

Dzięki tym osobom przekonaliśmy się, że nawet w tym trudnym dla wszystkich czasie istnieją jeszcze życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym los braci mniejszych nie jest obojętny. Dzięki Wam nasze kocie bezdomniaki mają pełne brzuszki. Szkoda, że nie możecie usłyszeć jak pięknie mruczą zajadając się podarowaną karmą......

 

Bonifacy, Filemon i Buras dziękują w imieniu wszystkich naszych kocich futrzaków!

 

 

 

więcej »

Dziś trafiłem

MAKS

dodano: 2020-11-18 10:01:20

Opis:

Maks trafił do nas 14.11.2020. Przywieźli go sąsiedzi twierdząc, że psiak prawdopodobnie został porzucony przez swoich opiekunów. M...

więcej »

KLIPER

dodano: 2020-11-18 09:46:19

Opis:

Kliper trafił do nas 11.11.2020. To piękny, zadbany beagle w bardzo dobrej kondycji. Jest wykastrowany. Niestety warunki schroniskowe przerast...

więcej »