System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona przez wolontariuszy, prowadzona przez LPGK sp. z o.o.

SCHRONISKOWE STARUSZKOWO

dodano: 2019-08-22 12:45:17

"WESOŁE JEST ŻYCIE STARUSZKA" - ale nie w schronisku!

Wszyscy kochają szczenięta bo są śliczne, malutkie, radosne. Zapominamy jednak, że oprócz nich są jeszcze seniorzy. To grupa psiaków niekochana, niezauważana, jednak kochająca ludzi najbardziej! Większość staruszków, pomimo wielu wiosen na karku, nadal są energiczne, wesołe,spragnione kontaktu z człowiekiem. Schronisko to nie miejsce dla nich. One potrzebują spokoju, kochającego opiekuna a w zimne dni ciepłego kącika.....Nie bądźmy obojętni na los psów ze schroniska, niezależnie od ich wieku, wyglądu, każdy zasługuje na miłość i szansę! One czują tak samo jak my - ludzie! Zaadoptuj seniora a na pewno zyskasz wspaniałego przyjaciela.

 

"Nie ma nic piękniejszego niż widok starszego psa uskrzydlonego miłością do nowych opiekunów"

więcej »

UDAŁO SIĘ! LENOX JEST REHABILITOWANY!

dodano: 2019-08-09 12:00:21

Lenox to nasz schroniskowy senior, ma ok. 11 lat. W schronisku zamieszkuje już 1 rok. Jest dużym, mocnym psiakiem. Kiedy trafił do nas miał już koślawe tylne łapy (prawdopodobnie z taką wadą się urodził). Niestety, Lenox jest dużym psem i pod jego ciężarem tylna prawa łapa zaczęła mu uciekać do tyłu. Aby ratować psiaka przed postępującym kalectwem ludzie dobrej woli o wielkich sercach i dużej wrażliwości na krzywdę zwierząt postanowili pomóc naszemu seniorowi. Zorganizowano zbiórkę na rehabilitację dla Lenoxa. Psiak trenuje na bieżni wzmacniając łapki. Przeszedł już 3 treningi. W czasie rehabilitacji jest bardzo grzeczny i nawet zadowolony. Podoba mu się takie przebieranie łapkami w wodzie. A po wyjściu z wody domaga się nagrody i głaskania. Wszystkim osobom, które pomogły Lenoxowi bardzo, bardzo dziękujemy!!! Bez Was nie byłoby to możliwe.....Mamy nadzieję, że rehabilitacja wzmocni łapy Lenoxa i piesio odzyska nadzieję na poprawę swojego losu. Może ktoś jednak go pokocha takim jakim jest, da dom i miłość? Wszyscy w to wierzymy, że nasz "pokraczka" trafi na takich wspaniałych, wrażliwych ludzi! LENOX TO CUDOWNY, PRZYJAZNY PIESIO!

więcej »

BŁAGAMY O DOM DLA PSIAKÓW!

dodano: 2019-07-29 14:31:40

 26.07.19 do schroniska trafiły 2 cudne psiaczki: Spajki lat 9 i Nygus lat 12. Pieski zostały oddane przez właściciela, który zrzekł się praw do zwierzaków na rzecz schroniska. Właściciel ze względu na swój stan zdrowia nie mógł sprawować opieki nad psami. Oddał je do schroniska z bólem serca. Spajki i Nygus to przekochane, łagodne, mądre i spokojne psiaki. Pięknie chodzą na jednej smyczy. Na pewno będą świetnymi towarzyszami do oglądania telewizji i spokojnych spacerów. Chłopaki są do siebie bardzo przywiązane, razem były wychowane. Nie chcielibyśmy ich rozdzielać, to byłby dla nich straszny cios! Błagamy o dom dla tych psiaków! Seniorom jest trudno znaleźć dom i często w bezdomności odchodzą z tego świata....Nie pozwólmy na to!!! Te dwa seniory są obecnie zagubione, bezradne, samotne.....Nie zasługują na takie życie, życie za kratami.... One potrzebują teraz kochającego opiekuna na resztę życia! Zaadoptuj te starsze psiaki, a zyskasz sympatycznych przyjaciół. Kto uratuje tych dwoje przyjaciół?

kontakt w sprawie adopcji: 76 856 63 48

 

więcej »

Wakacje.....nie dla wszystkich członków rodziny

dodano: 2019-06-14 10:25:12

Wakacje kojarzą się nam się z okresem radości, beztroskiego urlopowania i odpoczynku. Niestety, dla wielu zwierzaków jest to czas ogromnych tragedii i nieszczęść. To właśnie w czasie wakacji codziennością staje się widok wędrujących, brudnych, głodnych i zagubionych oraz wycieńczonych psów. Bardzo często zdarza się tak, że przez strach przed nieznanym zwierzę takie nie daje sobie pomóc. Na próby pomocy ze strony człowieka pies w panice ucieka czym jeszcze bardziej (aczkolwiek nieświadomie) pogarsza swoją sytuację. Apelujemy!!! Nie wyrzucajcie zwierząt. Zwierzę to nie rzecz. To żywe stworzenie, które odczuwa ból, strach, cierpienie, głód i pragnienie. Nie adoptujmy bezmyślnie zwierząt, które później "lądują" na ulicy, przywiązane do drzewa w lesie, bądź w najlepszym przypadku w schronisku. Nie skazujmy tych najwierniejszych istot pod słońcem na cierpienie. Nie "fundujmy" im takich wakacji....

Futrzaki nigdy by nas nie opuściły i zasługują na wszystko, co najlepsze. To jedno z niewielu istot, które kochają bezwarunkowo!

więcej »

SCHRONISKOWE SPA DLA PSA

dodano: 2019-06-13 10:05:14

Wreszcie mamy bardzo ciepłe dni i możemy nasze psiaki wykąpać. Prawie wszystkie pieski zostały wykąpane i wyczesane. Miło teraz na nie popatrzeć. Ich wyprane futerka są teraz przyjemne w dotyku. Większość naszych podopiecznych uwielbia kąpiel i znoszą to bardzo cierpliwie. Zamieszczone zdjęcia są tego dowodem!