System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona przez wolontariuszy, prowadzona przez LPGK sp. z o.o.

APEL O POMOC DLA MAJORA

dodano: 2020-01-13 13:42:38

MAJOR - CUDOWNY PIES POTRZEBUJĄCY POMOCY -  pomoc nadeszła i Major ma cudowny dom!!!

Pies o imieniu Major to mieszaniec Alaskan Malamute, ma ok. 6 lat. Do schroniska trafił w połowie listopada 2019 roku z wstępną informacją o kulawiźnie oraz podawanych lekach przeciwpasożytniczych i wykonanym szczepieniu przeciwko chorobom zakaźnym. Nie wiemy nic o jego pochodzeniu, ale na pewno przebywał w ciężkich jak dla tego psa warunkach i nie miał łatwego życia. Major to duży piękny, pies. Jest bardzo łagodny i kocha dzieci. W schronisku został poddany badaniom weterynaryjnym i wykonano zdjęcia rtg chorych stawów u tego psa, wykazały przewlekłą i zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową stawów: barkowych oraz biodrowych, a także kręgosłupa w odcinku lędźwiowo - krzyżowym. Otrzymał podstawową opiekę oraz wdrożono leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów.

W trakcie pobytu w Schronisku Major uszkodził sobie przednią lewą kończynę, w wyniku czego wytworzył się krwiak, który uległ zropieniu w okolicy lewego barku. Spowodowało to uogólnione  złe samopoczucie zwierzęcia objawiające się wysoką gorączką, zaleganiem i spadkiem apetytu. Wdrożone leczenie psa, przyniosło poprawę w postaci spadku gorączki, wygojenia zmiany po ropniu, oraz powrotu apetytu.

Obecnie Major przebywa w izolatce ponieważ schroniskowy boks nie jest dla niego odpowiednim miejscem, potrzebuje przebywać w ogrzewanym pomieszczeniu. Dalsze rokowanie, według opinii Pani weterynarz - ostrożne. Apelujemy o pomoc dla Majora, ponieważ schronisko zupełnie nie jest miejscem dla chorego psiaka. Major walczy ze swoją chorobą i nie traci nadziei, a my razem z nim czekamy na kogoś, kto zechce go adoptować by zapewnić mu stałą specjalistyczną opiekę i kosztowne leczenie oraz warunki bytowe właściwe dla jego stanu zdrowia.

Pies będzie wdzięczny i odpłaci wielką miłością bo niczego tak nie potrzebuje jak kochającego opiekuna na resztę życia.....On nie zasługuje na życie w samotności.

więcej »

RELACJA Z MIKOŁAJEK W SCHRONISKU

dodano: 2019-12-03 08:22:42

30.11.2019 o godzinie 11.00 schronisko zapełniło się mnóstwem dzieci i rodziców. W schronisku panowała prawdziwa magia Świąt!!!

Mikołajki zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Nakarm Bezdomniaka oraz przez legnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Projekt "Mikołajki dla bezdomniaka" realizowany był w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw, który jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 - Narodowy Instytut Wolnośći - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Pojawił się Św. Mikołaj, który razem z dziećmi ubierał choinkę - dorośli też bardzo chętnie pomagali. Pod choinką znalazły się prezenty dla naszych zwierzaczków - dzieci z wielkim zapałem wiązały wstążeczki na puszkach i smakołykach, które dostarczyła nam Pani Marta ze Stowarzyszenia Nakarm Bezdomniaka. Wielkie podziękowania dla Pani Marty.

Dzieci pakowały też słomę do worków a potem roznosiły je pod boksy. Worki te mają służyć psiakom jako sienniczki w budach.

Następną atrakcją była wizyta Pani Policjantki, która przeprowadziła pogadankę z dziećmi jak zachować się kiedy napotkamy bezdomne zwierzątko. Maluchy bardzo uważnie słuchały i zabierały głos.

Dzięki Pani Ewelinie Wysopal z Polkowic, która ufundowała kartoniki, koperty, naklejki i wiele innych kolorowych karteczek z motywem świątecznym, dzieci mogły własnoręcznie wykonać świąteczną karteczkę. Zainteresowanie było ogromne, dzieci i rodzice mieli wiele pomysłów na wykonanie takiej karteczki. Sprawiło im to mnóstwo radości. Oczywiście dzieci zabrały swoje karteczki do domu aby wysłać je swoim najbliższym.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane paczkami, które własnoręcznie pakowała Pani Marta ze Stowarzyszenia Nakarm Bezdomniaka. Mikołaj osobiście każdemu dziecku wręczył paczuszkę ze słodyczami i pluszakiem.

Na dzieci i wszystkich dorosłych czekała gorąca herbata, kawa, ciasto, ciasteczka i słodycze.

Wszystkim darczyńcom, którzy przybyli na zabawę mikołajkową do schroniska serdecznie dziękujemy za każdą puszkę i smakołyki dla zwierzaczków, za koce, kołdry, dywaniki, posłanka, podusie, poduchy, materace......Dziękujemy za tak liczne przybycie, bez Was wysiłek wszystkich organizatorów byłby daremny.

Za rok znów będą mikołajki i zapewne ponownie spotkamy się przy choince z Mikołajem. Ale wcześniej mamy jeszcze Dzień Dziecka. Postaramy się aby ten dzień również był radosny zarówno dla naszych dzieciaczków jak i dla zwierzątek przebywających w schronisku.

A teraz mała galeria z zabawy mikołajkowej:

 Xl

więcej »

POMOC DLA SCHRONISKA

dodano: 2019-11-22 09:08:30

MIŁOŚNICY ZWIERZĄT!

Wasza pomoc dla legnickiego schroniska jest nieoceniona. Zbliża się okres przedświąteczny i nawet w tym czasie myślicie o naszych podopiecznych. Nasze magazyny są przepełnione suchą karmą. Więc ona nie jest niezbędna. Jeśli ktoś chce podarować żywność to na pewno przyda się ta mokra w puszkach. Zwierzaki będą zadowolone z kocy, kołder, chodniczków, dywaników i oczywiście z psich przysmaczków. Wszystkie rzeczy można przekazywać bezpośrednio do schroniska. Z góry bardzo dziękujemy!

 

więcej »

MIKOŁAJKI W SCHRONISKU

dodano: 2019-11-13 08:32:39

Zapraszamy do udziału w projekcie "Mikołajki dla bezdomniaka".

 Daj szansę bezdomnym zwierzętom poczuć odrobinę magii świąt.
 Poczuj moc wolontariatu - zapraszamy na spacery z psami przebywającymi w legnickim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Zmieńmy, choć na chwilę, ich rzeczywistość, rozpieśćmy mikołajkowymi przysmakami i wspólnie spędzonym czasem.
 Zostań św. Mikołajem - przygotujemy prezenty, paczki z karmą dla bezdomnych kotów. Podzielmy się świąteczną radością.
 Poznaj potrzeby zwierząt - porozmawiamy o psach, kotach oraz o rożnych możliwościach pomocy bezdomnym zwierzętom.
 Stwórz świąteczną atmosferę - przy ciepłej kawie, herbacie i ciastku ubierzemy schroniskową choinkę, pod którą dla każdego wolontariusza znajdzie się słodki upominek.  Pomóż bezdomnym zwierzętom - w każdym z nas drzemie potencjał "pomagacza"! ????

 Zapraszamy 30 listopada, godzina 11:00 do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy!

 Informacje i zapisy: nakarm.bezdomniaka@gmail.com lub facebook.com/nakarm.bezdomniaka

 Projekt realizowany w ramach Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw, który jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 - Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

 Operatorzy:
 Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych
 Stowarzyszenie TRATWA
 Fundacja Umbrella

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 
 

więcej »

AKCJA ZIMA W SCHRONISKU!

dodano: 2019-11-04 09:51:11

Pomimo bardzo smutnej rzeczywistości, gdzie w schronisku przebywa sporo psiaków - magazyn z żywnością dla nich nie świeci pustkami. Świadczy to tylko o tym jak wiele osób o wrażliwych sercach jest wśród nas. Dziękujemy, że pamiętają Państwo o naszych podopiecznych i prawie każdego dnia dociera do schroniska karma w przeróżnych postaciach. Cieszymy się niezmiernie. Zima zbliża się wielkimi krokami i zapasy bardzo się przydadzą. Nasze futrzaki będą właśnie przez okres zimowy potrzebować większej ilości kalorii oraz sił na walkę z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli w domu posiadasz niepotrzebne koce, kołdry, poduszki ( ale nie z pierza ), materace i są jeszcze w dobrym stanie to przywieź do schroniska. Psiaki będą za to bardzo wdzięczne! Dziękujemy bardzo każdemu z osobna. Prosimy o nieustawanie w dalszych działaniach na rzecz naszych ukochanych zwierząt.

więcej »

Dziś trafiłem

MAKS

dodano: 2020-11-18 10:01:20

Opis:

Maks trafił do nas 14.11.2020. Przywieźli go sąsiedzi twierdząc, że psiak prawdopodobnie został porzucony przez swoich opiekunów. M...

więcej »

KLIPER

dodano: 2020-11-18 09:46:19

Opis:

Kliper trafił do nas 11.11.2020. To piękny, zadbany beagle w bardzo dobrej kondycji. Jest wykastrowany. Niestety warunki schroniskowe przerast...

więcej »