System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona przez wolontariuszy, prowadzona przez LPGK sp. z o.o.

1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA W SCHRONISKU

dodano: 2019-05-23 13:18:28

Dzień Dziecka kojarzy nam się z radością, okrzykami rozbawionych i szczęśliwych  dzieci oraz prezentami. A jak wygląda ten wyjątkowy dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt? Cóż..... dzień jak co dzień. Boksy, kraty, smutek i osamotnienie przeplatane nadzieją na lepsze jutro. Jak każdego roku i my pokładamy wielkie nadzieje właśnie w tym dniu. 1 czerwca jest dniem, w którym można odwiedzić schronisko i zaadoptować pieska. Wystarczy przyjechać do Schroniska przy ulicy Ceglanej z dowodem tożsamości oraz obrożą i smyczą. Proste, prawda? Jednak bardzo  prosimy o dokładne przemyślenie decyzji adopcji pieska. Nie chcemy, żeby były to decyzje podjęte w chwilowym porywie dobroci serca. Niech ten dzień dla psiaka okaże się prawdziwie szczęśliwym i niech trwa do końca jego psiego życia...

 

więcej »

DZIEŃ GABORA

dodano: 2019-05-20 11:39:41

Dzisiejszy dzień pragnę poświęcić jednemu z naszych schroniskowych seniorów. Nazwałam ten dzień "DNIEM GABORA". Gabor to piesek, który od pół roku przebywa w schronisku i jest niezauważany przez nikogo! To niezwykle łagodny i miły staruszek, który zasługuje na szczęśliwe chwile i troskliwą opiekę. Dziadziuś ma problemy ze stawami. W schronisku jest objęty szczególną opieką weterynaryjną. Wolontariusze z własnych zebranych środków zakupują dla niego i innych schroniskowych staruszków syrop wspomagający funkcjonowanie stawów. Ale najważniejszy dla Gabora jest ciepły dom. Chłód i wilgoć pogłębiają jego chorobę. Czy ktoś zechce pomóc naszemu staruszkowi i dać mu ten ciepły kącik? Serce pęka, gdy na niego patrzymy! Czym sobie zasłużył na taki los? Każdego z nas dopadnie starość. Chcielibyśmy wtedy mieć przy sobie kogoś bliskiego a zimne wieczory spędzać w swoim domu. Gaborowi nie było to dane. Zły człowiek pozbył się zbędnego balastu. Wszyscy, którzy tak łatwo pozbywają się psa powinni codziennie oglądać obraz schroniska, te biedne, porzucone, stare, schorowane psiaki. Może wtedy dotrze do takich ludzi, jaką wyrządzają krzywdę tym zwierzętom. Bardzo proszę, nie czekaj, ofiaruj mu miejsce w swoim domu. Takie pieski jak Gabor szybko tracą nadzieję i odchodzą w samotności z tego świata. Czy on zdąży jeszcze do domu.........?

"Ratując jednego psa, nie zmienimy świata..... ale świat zmieni się dla tego jednego psa"

 

 

więcej »

Nasze schroniskowe staruszki

dodano: 2019-03-13 10:59:36

W naszym schronisku przebywa bardzo dużo piesków "dziadziusiów". Wejdź na naszą stronę www.legnica.eschronisko.pl w zakładkę "Przygarnij staruszka" i zobacz jakie one są cudowne! Pilnie szukamy dla nich domu! Mija miesiąc za miesiącem a nasze staruszki cały czas czekają w tym samym miejscu. Im dużo nie potrzeba, człowieka, który da jeść, pić i pogada od czasu do czasu ze staruszkiem. Starszy pies też zasługuje na miłość, ciepły kąt i poczucie bezpieczeństwa. Pragnie spędzić resztę swoich dni przy ukochanym właścicielu...... Może to właśnie Ty pozwolisz jednemu z tych psiaków dożyć resztę życia w godnych warunkach wśród kochających ludzi? Dla takiego pieska na ostatniej prostej każdy dzień spędzony w ciepłym domu to wygrana życia!  Miłość starszego psa jest jedyna na świecie!!!

 

więcej »

Zanim zaadoptujesz zwierzę, pomyśl

dodano: 2018-06-20 14:24:29

Zbliża się lato, coraz więcej psów niestety trafia do naszego schroniska. Apelujemy o rozwagę! Psy są jak dzieci, potrzebują opieki, wspólnie spędzonego czasu, zabawy i przede wszystkim miłości. Jeśli nie macie czasu dla zwierząt, nie adoptujcie ich. Po co mają później cierpieć. Zobaczcie koniecznie film.

https://www.facebook.com/ZdrowaPolska/videos/1773577059531355/?fref=mentions

 

więcej »

Dziś trafiłem