System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona przez wolontariuszy, prowadzona przez LPGK sp. z o.o.

Dziękujemy za wsparcie

dodano: 2019-03-07 08:03:36

Drodzy Przyjaciele zwierząt

Dziękujemy za wsparcie, które nam okazujecie. Za wszystkie akcje, zbiórki i pamieć o naszych podopiecznych. Doceniamy każdy gest i wszystkie dary, które nam przekazujecie. W związku z tym, że tak często przywozicie nam suchą karmę, ryż, kaszę czy makaron nasze magazyny pękają w szwach. Jeśli macie karmę dla zwierzaków może jest placówka bardziej potrzebująca niż nasza, która chętnie przyjmie jedzonko. Jeśli będziecie chcieli jednak zorganizować akcję na rzecz naszych podopiecnzych, prosimy o kontakt w tej sprawie z kierownikiem schroniska. On najlepiej będzie wiedział czego potrzebują w danym momencie zwierzaki.

kontakt pod nr tel. 76 856 63 48

 

więcej »

Zanim zaadoptujesz zwierzę, pomyśl

dodano: 2018-06-20 14:24:29

Zbliża się lato, coraz więcej psów niestety trafia do naszego schroniska. Apelujemy o rozwagę! Psy są jak dzieci, potrzebują opieki, wspólnie spędzonego czasu, zabawy i przede wszystkim miłości. Jeśli nie macie czasu dla zwierząt, nie adoptujcie ich. Po co mają później cierpieć. Zobaczcie koniecznie film.

https://www.facebook.com/ZdrowaPolska/videos/1773577059531355/?fref=mentions

 

więcej »

Zimno, zimniej, mróz!

dodano: 2016-01-06 18:09:20

Zima zapanowała na dobre. Wiele zwierzaków ( zwłaszcza po noworocznych i około światęcznych fajerwerkach ) pozostaje bez dachu nad głową oraz jedzenia i picia. Codziennie otrzymujemy zgłoszenia o błąkających się przestraszonych psach i kotach. To w większości ofiary "radosnego Sylwestra." Dlatego bardzo prosimy i uczulamy Państwa. Jeśli zobaczycie takie zwierzę to nie pozostawajcie obojętni!  Dzwońcie na Straż Miejską lub Policję! Taki wyziębiony, odwodniony i wygłodzony zwierzak nie ma szans przeżycia bez pomocy ludzi.

 

więcej »

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zapraszamy do lektury.

dodano: 2015-06-02 08:13:15

„Pies to najlepszy przyjaciel człowieka” – mówią tak wszyscy szczęśliwi posiadacze czworonogów. To wyjątkowe zwierzęta, które są zawsze wierne, lojalne, zabawne i są idealnymi przytulankami. Zapominamy czasem o tym, że psy nie są tylko zabawkami, ale mają także uczucia i własne potrzeby, na które powinniśmy zwracać uwagę. 
Oto 20 punktów, o których każdy posiadacz psa powinien pamiętać.
 1. Nie denerwuj się, gdy witam Cię tak radośnie. Mam znacznie mniej czasu na tym świecie niż Ty i ogromnie się cieszę, że mogę spędzić go z Tobą. Cały dzień to dla mnie wieczność… Nie wiem, co mam robić – przecież nie umiem obsługiwać telewizora i komputera. 
2. Daj mi trochę czasu, abym zrozumiał, czego ode mnie oczekujesz. Nie wszystko jestem w stanie pojąć tak od razu. Być może zrozumiem to dopiero za drugim bądź trzecim razem. Daj mi jednak szansę, a obiecuję, że w końcu wszystko pojmę. Czasem potrzeba trochę cierpliwości. 
3. Zaufaj mi. Każdego dnia będę Ci udowadniać, że jestem wart tego, aby mi zaufać. Proszę Cię tylko o to, abyś się nie zamykał na mnie. 
4. Nie gniewaj się na mnie zbyt długo i nie zamykaj mnie za karę. Ty masz rodzinę i przyjaciół, a ja… mam tylko Ciebie. Pamiętaj o tym. 
5. Gdy pogoda jest zła, nie pozwól, abym przebywał na zewnątrz. Nie potrzebuję kurtki ani parasolki, a jedynie trochę zainteresowania. Jeśli jest zimno i pada deszcz, także nie chcę przebywać na zewnątrz. Mogę się przeziębić i zachorować. Nie muszę leżeć od razu na kanapie, ale zawsze znajdzie się miejsce gdzieś na podłodze.
 6. Mów do mnie. Oczywiście, nie mówimy tym samym językiem, ale dźwięk Twojego głosu osładza mi cały dzień. I mam wrażenie, że traktujesz mnie wtedy poważnie. 
7. Zaopiekuj się mną, gdy jestem przerażony. Zawsze będę czuł się bezpieczniej, gdy będziesz u mojego boku.
 8. Nigdy nie zapomnę tego, jak mnie traktujesz. Jeśli traktujesz mnie dobrze, zawsze będę Twoim najlepszym przyjacielem. Zawsze.
 9. Wychodź ze mną na spacery. Zapachy natury są dla mnie najpiękniejszą rzeczą w życiu. Nie musimy nawet się bawić. Mam radość też z tego, że mogę powąchać nowe rzeczy. Pamiętaj o tym! 
10. Pozwól mi poznawać nowych znajomych. Ty ciągle poznajesz nowych ludzi, ja też mam ochotę pobawić się z kimś, kogo dopiero spotkałem. Musisz to zrozumieć.
 11. Dawaj mi smakołyki. Jedzenie jest jedną z moich największych radości w życiu. Co jakiś czas możesz dać mi coś pysznego, a zobaczysz, jak będę się cieszyć!
12. Proszę, nie bij mnie. Pomyśl tylko: mam zęby, którymi mogę przegryźć Ci kości. Zamiast tego, wolę Cię całować i tulić się do Ciebie. Co wybierasz zatem?
 13. Potrzebuję także czasu tylko dla siebie. Kocham Cię najbardziej na świecie, ale są takie chwile w moim życiu, że nie zawsze mam ochotę na zabawę i przytulanie. Nie smuć się wtedy, tylko postaraj się mnie zrozumieć. My także się starzejemy.
 14. Pokaż mi swój świat. Dom i ogród to fajne miejsca, ale chciałbym zobaczyć coś więcej. Wycieczka do lasu, nad jezioro czy zwykła jazda autem są dla mnie ekscytującymi przygodami! 
15. Naucz mnie czegoś nowego. Dzięki temu ćwiczymy naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Poza tym uwielbiamy, gdy jesteście z nas dumni. 
16. Pozwól mi się czasem ubrudzić. Twój świat to przede wszystkim życie w domu, ja z kolei uwielbiam wszystko to, co związane jest z naturą. Zanurzenie się w kałuży lub jeziorze to czasem dla mnie konieczność! Nie mogę zachować się inaczej, jest to silniejsze ode mnie. Pozwól na to, abym raz na jakiś czas mógł poszaleć.
 17. Dotykaj mnie i uspokajaj. Nie ma piękniejszej rzeczy od poczucia tego, że ktoś nas kocha. Uwielbiamy, gdy nas miziacie – najlepiej za uszkiem lub z tyłu nad ogonkiem. 
18. Bądź ostrożny. Niestety nie potrafię mówić i nie mogę powiedzieć Ci, o co mi chodzi. Jeśli potrzebuję pomocy, także tego Ci nie powiem. Dlatego dbaj o mnie. Gdy jestem wyjątkowo uparty i leniwy, to nie znaczy, że chce się dokuczać. Może jestem chory? 
19. Kiedy będę stary, musisz mi dać tyle miłości, jak kiedyś, gdy byłem młody. Nie chcę czuć się niepotrzebny tylko dlatego, że się zestarzałem. Wciąż kocham Cię bardzo mocno i chciałbym, żebyś i Ty mnie tak kochał. Dbaj proszę o mnie, kiedy moje ciało nie jest już tak sprawne jak kiedyś.
 20. Bądź moim towarzyszem podczas mojej ostatniej drogi. Wiem, że będzie Ci ciężko, ale muszę wiedzieć, że będziesz przy mnie, kiedy nadejdzie ten czas. Oboje wiemy, że taki moment kiedyś nastąpi. Będzie mi łatwiej, gdy Twoja kochana twarz będzie ostatnim obrazem, który zapamiętam. 
A gdy odejdę, zapamiętaj słowa, które powiedział 6-letni chłopiec, który stracił psa: „Ludzie rodzą się i uczą się, jak prowadzić dobre życie. Na przykład, żeby kochać wszystkich i być dobrym człowiekiem. Psy wiedzą od początku, jak to zrobić, dlatego umierają tak młodo”.

 

artykuł z; www.popularnie.pl/psie-serce/ 

 

więcej »

Dziś trafiłem

CZYJA ZGUBA?

dodano: 2019-08-14 10:58:12

Opis:

W dniu dzisiejszym tj. 14.08.2019 do schroniska trafiła piękna sunia tricolor w typie Beagle. Została odłowiona przez Straż Miejską w Legn...

więcej »

ZNALEZIONY

dodano: 2019-08-12 10:42:44

Opis:

10.08.2019 do schroniska został dostarczony mały, brązowy piesio, błąkał się przy ul. Głogowskiej. Piesek jest młody (ma ok. 3 lat), ba...

więcej »

ZAGUBIONA MALEŃKA SUNIA LALA

dodano: 2019-08-05 12:36:14

Opis:

04.08.2019 do schroniska została przywieziona przez Policję śliczna, maleńka sunia. Błąkała się przy ul. Złotoryjskiej niedaleko stacji...

więcej »