System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona przez wolontariuszy, prowadzona przez LPGK sp. z o.o.

SZCZĘŚĆIARZE!

dodano: 2020-02-11 09:56:10

Tysiące zwierząt w ciągu roku jest porzucanych i trafiają do schroniska. Są zestresowane, zagubione, wystraszone. Przez kraty wypatrują lepszego jutra. Ale znajdują się dobrzy ludzie, którzy dostrzegają w tych zwierzakach ich urok. W nowych domach znów są radosne, wracają do życia......

 

 

 

 

więcej »

NOMINACJE DO TYTUŁU OSOBOWOŚĆ ROKU 2019

dodano: 2020-01-17 09:39:14

 Mamy przyjemność poinformować, że Panie: Aneta Korzeniowska i Maria Lewicka otrzymały nominację Kapituły Redakcyjnej do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Obie Panie to wolontariuszki w naszych schronisku, które prężnie działają na rzecz bezdomnych zwierząt. 

Pani Aneto i Pani Mario, serdecznie gratulujemy i składamy podziękowania za wszystko co zrobiłyście i nadal robicie na rzecz schroniska i jego mieszkańców.

Wszystkie informacje o plebiscycie Osobowość Roku 2019 można znaleźć pod adresem: www.gazetawroclawska.pl/osobowosc

Bierzemy telefonu i głosujemy !!!  Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do środy, 12 lutego 2020 r. do godz. 23:00. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolski finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.

Poniżej zamieszczamy listy potwierdzające przyznanie nominacji.

 

 

 

 

więcej »

APEL O POMOC DLA MAJORA

dodano: 2020-01-13 13:42:38

MAJOR - CUDOWNY PIES POTRZEBUJĄCY POMOCY -  pomoc nadeszła i Major ma cudowny dom!!!

Pies o imieniu Major to mieszaniec Alaskan Malamute, ma ok. 6 lat. Do schroniska trafił w połowie listopada 2019 roku z wstępną informacją o kulawiźnie oraz podawanych lekach przeciwpasożytniczych i wykonanym szczepieniu przeciwko chorobom zakaźnym. Nie wiemy nic o jego pochodzeniu, ale na pewno przebywał w ciężkich jak dla tego psa warunkach i nie miał łatwego życia. Major to duży piękny, pies. Jest bardzo łagodny i kocha dzieci. W schronisku został poddany badaniom weterynaryjnym i wykonano zdjęcia rtg chorych stawów u tego psa, wykazały przewlekłą i zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową stawów: barkowych oraz biodrowych, a także kręgosłupa w odcinku lędźwiowo - krzyżowym. Otrzymał podstawową opiekę oraz wdrożono leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów.

W trakcie pobytu w Schronisku Major uszkodził sobie przednią lewą kończynę, w wyniku czego wytworzył się krwiak, który uległ zropieniu w okolicy lewego barku. Spowodowało to uogólnione  złe samopoczucie zwierzęcia objawiające się wysoką gorączką, zaleganiem i spadkiem apetytu. Wdrożone leczenie psa, przyniosło poprawę w postaci spadku gorączki, wygojenia zmiany po ropniu, oraz powrotu apetytu.

Obecnie Major przebywa w izolatce ponieważ schroniskowy boks nie jest dla niego odpowiednim miejscem, potrzebuje przebywać w ogrzewanym pomieszczeniu. Dalsze rokowanie, według opinii Pani weterynarz - ostrożne. Apelujemy o pomoc dla Majora, ponieważ schronisko zupełnie nie jest miejscem dla chorego psiaka. Major walczy ze swoją chorobą i nie traci nadziei, a my razem z nim czekamy na kogoś, kto zechce go adoptować by zapewnić mu stałą specjalistyczną opiekę i kosztowne leczenie oraz warunki bytowe właściwe dla jego stanu zdrowia.

Pies będzie wdzięczny i odpłaci wielką miłością bo niczego tak nie potrzebuje jak kochającego opiekuna na resztę życia.....On nie zasługuje na życie w samotności.

więcej »

RELACJA Z MIKOŁAJEK W SCHRONISKU

dodano: 2019-12-03 08:22:42

30.11.2019 o godzinie 11.00 schronisko zapełniło się mnóstwem dzieci i rodziców. W schronisku panowała prawdziwa magia Świąt!!!

Mikołajki zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Nakarm Bezdomniaka oraz przez legnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Projekt "Mikołajki dla bezdomniaka" realizowany był w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw, który jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 - Narodowy Instytut Wolnośći - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Pojawił się Św. Mikołaj, który razem z dziećmi ubierał choinkę - dorośli też bardzo chętnie pomagali. Pod choinką znalazły się prezenty dla naszych zwierzaczków - dzieci z wielkim zapałem wiązały wstążeczki na puszkach i smakołykach, które dostarczyła nam Pani Marta ze Stowarzyszenia Nakarm Bezdomniaka. Wielkie podziękowania dla Pani Marty.

Dzieci pakowały też słomę do worków a potem roznosiły je pod boksy. Worki te mają służyć psiakom jako sienniczki w budach.

Następną atrakcją była wizyta Pani Policjantki, która przeprowadziła pogadankę z dziećmi jak zachować się kiedy napotkamy bezdomne zwierzątko. Maluchy bardzo uważnie słuchały i zabierały głos.

Dzięki Pani Ewelinie Wysopal z Polkowic, która ufundowała kartoniki, koperty, naklejki i wiele innych kolorowych karteczek z motywem świątecznym, dzieci mogły własnoręcznie wykonać świąteczną karteczkę. Zainteresowanie było ogromne, dzieci i rodzice mieli wiele pomysłów na wykonanie takiej karteczki. Sprawiło im to mnóstwo radości. Oczywiście dzieci zabrały swoje karteczki do domu aby wysłać je swoim najbliższym.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane paczkami, które własnoręcznie pakowała Pani Marta ze Stowarzyszenia Nakarm Bezdomniaka. Mikołaj osobiście każdemu dziecku wręczył paczuszkę ze słodyczami i pluszakiem.

Na dzieci i wszystkich dorosłych czekała gorąca herbata, kawa, ciasto, ciasteczka i słodycze.

Wszystkim darczyńcom, którzy przybyli na zabawę mikołajkową do schroniska serdecznie dziękujemy za każdą puszkę i smakołyki dla zwierzaczków, za koce, kołdry, dywaniki, posłanka, podusie, poduchy, materace......Dziękujemy za tak liczne przybycie, bez Was wysiłek wszystkich organizatorów byłby daremny.

Za rok znów będą mikołajki i zapewne ponownie spotkamy się przy choince z Mikołajem. Ale wcześniej mamy jeszcze Dzień Dziecka. Postaramy się aby ten dzień również był radosny zarówno dla naszych dzieciaczków jak i dla zwierzątek przebywających w schronisku.

A teraz mała galeria z zabawy mikołajkowej:

 Xl

więcej »

POMOC DLA SCHRONISKA

dodano: 2019-11-22 09:08:30

MIŁOŚNICY ZWIERZĄT!

Wasza pomoc dla legnickiego schroniska jest nieoceniona. Zbliża się okres przedświąteczny i nawet w tym czasie myślicie o naszych podopiecznych. Nasze magazyny są przepełnione suchą karmą. Więc ona nie jest niezbędna. Jeśli ktoś chce podarować żywność to na pewno przyda się ta mokra w puszkach. Zwierzaki będą zadowolone z kocy, kołder, chodniczków, dywaników i oczywiście z psich przysmaczków. Wszystkie rzeczy można przekazywać bezpośrednio do schroniska. Z góry bardzo dziękujemy!

 

więcej »

Dziś trafiłem

NELA

dodano: 2020-09-23 09:48:15

Opis:

Nela to nowy mieszkaniec naszego schroniska. Trafiła do nas 18.09.2020. Błąkała się po Lasku Złotoryjskim. Jej stan wskazuje, że długo n...

więcej »