System eSchronisko

telefon +48 76 856 63 48

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy

Strona założona i prowadzona przez wolontariuszy.

Nie strzelaj w Sylwestra!

dodano: 2015-12-27 20:20:55

Stowarzyszenie Empatia zaprasza do przyłączenia się do facebookowej akcji - "Nie strzelam na Sylwestra!". Dlatego, że wybuchów petard śmiertelnie boją się zwierzęta.

Inicjatywę rozpowszechnioną na portalu społecznościowym Facebook poparło już ponad 12 tysięcy osób, w tym również mieszkańcy Bydgoszczy: "Nie kupuję petard. Z politowaniem patrzę, na tych którym bezmyślny hałas sprawia przyjemność” - pisze jedna z bydgoszczanek. 

Internauci wymieniają się również doświadczeniami związanymi z sylwestrem i traumą, jaką przeżywają tego dnia ich czworonogi: "Mój pies panicznie boi się wystrzałów petard”, "Moja kotka jest tymi hukami przerażona”, "Mój pies ma cukrzycę i przy tym padaczkę cukrzycową, gdy bardzo się boi. Głównym powodem jest tak okropny hałas”. 

- Chcemy pokazać ludziom przeciwnym strzelaniu w sylwestra, że nie są sami - wyjaśnia Katarzyna Biernacka, prezes stowarzyszenia. - Zależy nam również na tym, aby zainteresować problemem całą rzeszę osób neutralnych i dzięki akcji uzyskać ich przychylność. 

Jak podkreśla, jeśli inicjatywa choć w niewielkim stopniu przyczyni się do ograniczenia hałasu w sylwestra, to i tak będzie to postęp. - Zamierzamy powtórzyć akcję w przyszłym roku - zapowiada Katarzyna Biernacka. - Trzeba uświadomić ludziom skalę problemu. Przecież z powodu wybuchów petard ginie co roku mnóstwo czworonogów. 

Niestety w Polsce nie prowadzi się żadnych statystyk dotyczących zgonów wśród zwierzaków. - Wiadomo natomiast, że we Włoszech, podczas ubiegłorocznego sylwestra, zginęło aż 50 tysięcy zwierząt - wylicza prezes Empatii. 

O nieużywanie petard apeluje również Izabella Szolginia, dyrektorka bydgoskiego schroniska dla zwierząt. Jak wskazuje, stres wywoływany wybuchem fajerwerków sprawia, że psy zrywają się ze smyczy i biegną na oślep. Część czworonogów trafia później do schroniska, dlatego tak ważne jest, aby na obroży pupila znajdował się numer telefonu właściciela. 

Ale nie wszystkie zwierzęta mają tyle szczęścia. Wiele z nich ginie w sylwestra pod kołami samochodów lub z powodu przemarznięcia.

źródło: Strach i panika - zwierzęta nie lubią sylwestra

 

 

więcej »

Szczególne podziękowania dla...

dodano: 2015-12-19 11:04:59

...Państwa Ewy i Roberta Koselskich z Centrum Szkolenia Psów "Cywil" w Lubinie przy ul. Górniczej. Pani Ewa i Robert przekazali naszym kochanym Bezdomniakom dary w postaci: mokrej karmy, ryżu, smakołyków oraz cieplutkich kocyków. Psiaki i kociaki już się cieszą :)

więcej »

Dary od małych WIELKICH ludzi

dodano: 2015-11-16 16:26:45

Wszystkie spływające wielką falą do legnickiego schroniska dary cieszą nasze serca i brzuszki naszych podopiecznych. Nieustannie za nie dziękujemy. Nic tak jednak nie cieszy jak wrażliwość u młodych ludzi. Tacy baaardzo młodzi ludzie odwiedzili ostatnio nasze zwierzaki. Ci najmłodsi Darczyńcy to dzieciaczki z  

Przedszkola „Dziecięcy ogród” w Legnicy przy ul. Fiołkowej 25  tel. 665-486-925 E-mail: dzieciecy-ogrod@wp.pl

Kochane Przedszkolaki wszystkie psiaki i kociaki, my wolontariusze i załoga schroniska bardzo serdecznie dziękujemy!!!

więcej »

Po raz kolejny dopisali :)

dodano: 2015-11-03 12:08:01

Z całego serca dziękujemy za kolejne dary dla naszych podopiecznych Pani Agnieszce - kierowniczce placówki - oraz całej Załodze sklepu Leopardus, którzy jak zwykle spisali sie na medal!

 

 

więcej »

Dziękujemy

dodano: 2015-11-03 12:05:54

... w imieniu naszych futrzaków za zbiórkę i śliczny plakacik :)

więcej »

Dziś trafiłem